Anita Witzier zoekt Mooi Mens 2010. Helpt u mee!

Navigatie

lees reacties

Vraag aan apotheker

20-9-2006

Zijn miaozi afslankpilen gevaarlijk?

Ik loop bij een chinese praktijk in Amstelveen om af te slanken. Er worden mij capsules verstrekt met de naam Miaozi en Beauty platinum slimming. Ook op www.lida.de wordt Miaozi aangeboden. Op het internet las ik dat in Duitsland een partij in beslag was genomen omdat deze gevaarlijk voor de volksgezondheid zou zijn. Op www.ergogenics.org en andere sites lees ik dat deze pillen tjokvol zitten met sibutramine. Daar ben ik erg van geschrokken en wil heel graag weten of dat zo is. De praktijk waar ik loop ontkent dit stellig. Graag uw advies in deze. Met vriendelijke groet

Antwoord apotheker

Ik heb getracht de exacte samenstelling te achterhalen van beide middelen, maar kom niet verder dan de vermelding van de belangrijkste bestanddelen in deze capsules en thee. Onder deze belangrijkste bestanddelen noemt men alleen de plantaardige stoffen die een gewichtsreductie zouden moeten geven. Gezien de affaire in Dduitsland, maar daarna ook in andere landen, is het heel naief om te veronderstellen dat exact dezelfde producten van dezelfde fabrikant die in Nederland aangeboden worden geen sibutramine zouden bevatten. Hard maken kan ik dit niet zonder dat er een degelijk laboratorium onderzoek gedaan wordt naar de aanwezigheid van dit middel. Gezien de prijs die men vraagt voor dergelijke afslankmiddelen en de onduidelijkheid omtrent samenstelling en hoeveelheden zou ik u adviseren hier mee te stoppen zolang niet onomstotelijk vast staat dat ze geen sibutramine zouden bevatten. In Nederland is onder de naam reductil een geregistreerd product beschikbaar dat subitramine bevat en waar u van op aan kunt dat deze capsules wel de hoeveelheid sibutramine bevatten zoals op de bijsluiter is vermeld. Reductil is op doktersrecept verkrijgbaar. (HK)

Vraag stellen

Uw vraag over een geneesmiddel kunt u voorleggen aan een panel van apothekers. Wij vragen u hiervoor een vergoeding van € 10. Eerder beantwoorde vragen kunt u kostenloos inzien.

Ziektebeelden Filmpjes Medicijngids Woordenboek Medische links Forum Organisaties Vacaturebank Ziekenhuizen
Help IZZ met het vinden van
Mooi Mens 2010
AD Ziekenhuis Top 100

Poll

Wat doet u zodra u tekenen van darmkanker zou constateren? Een zelftest of direct naar de huisarts?

  Zelftest
  Naar de huisarts
  Iets anders
  Niets

Advertenties