Zijn dit ontwenningsverschijnselen van anafranil?

Terug naar Anafranil

Ik heb acht jaar anafranil gebruikt,150 mg. retard. Ik heb dit langzaam afgebouwd. Na de laatste pil het ik al bijna drie weken lang klachten: ik noem het een soort kortsluiting in het hoofd. Van het een naar het ander kijken in de omgeving twee of drie sterke pulsen in het hoofd, soms tot in handen of voeten. Hoofdpijn; vooral achter in hoofd. Bij die pulsen lichte oorsuizingen. De vraag: is dit afkicken en hoe lang mag dat duren??

Antwoord van de apotheker

De door u genoemde verschijnselen kunnen inderdaad nog onthoudingsverschijnselen zijn. Zelfs na langzaam afbouwen krijgen sommige mensen last van angst, slapeloosheid, onrust, duizeligheid, hoofdpijn, spierpijn, misselijkheid en zweten. Deze verschijnselen treden vaak pas een tot twee dagen na volledige afbouw op en zijn na twee tot drie weken meestal over. Niet iedereen heeft even veel last van ontwenningsverschijnselen, maar ze moeten na 3 weken in ieder geval wel duidelijk verminderd zijn. Merkt u na deze 3 weken nog geen enkele afname van de klachten dan is de kans aanwezig dat hier toch de depressie weer actief is en deze dan voor de klachten zorgt. (HK)