CTA arrow

Afbouwen seroxat - ontrekkingsverschijnselen

Terug naar Seroxat

Na 2 jaar seroxat te hebben geslikt ben ik nu d.m.v. een drankje aan het afbouwen. Begin met 7,5 ml 10 dg,dan 5 ml 10 dg, 2,5 ml 10 dg. Lijkt wel of ik terug naar af ga, heb een raar onwerkelijk gevoel bij vlagen en mijn bloeddruk is nu 160/100. Drie weken geleden 136/86. Moet soms ineens huilen om niks en heb moeite met inslapen, ook lijkt het wel of ik weer angstgevoelens krijg. Moet ik hier doorheen? Mijn arts adviseert weer terug te gaan naar 7,5 ml.

Antwoord van de apotheker

Het is bekend dat bij het afbouwen van seroxat er een kans is op het optreden van ontrekkingsverschijnselen. Deze uitten zich in de klachten zoals door u gemeld. Om deze klachten te minimaliseren wordt gebruikt gemaakt van afbouwschema. Het gebruik van een afbouwschema garandert echter geen klachtenvrije periode. Zelfs tot 4 weken na volledige afbouw zijn er nog patienten die problemen ondervinden van deze ontrekkingsverschijnselen. Gezien het feit dat u reeds ver gevorderd bent in de afbouw lijkt het mij niet zinnig nu weer de dosis op te gaan hogen. Indien u daadwerkelijk wilt stoppen zult u door moeten gaan met dit afbouwschema, en de ontrekkingsverschijnselen die daarbij optreden voor lief moeten nemen. Deze ontrekkingsverschijnselen moeten overigens steeds minder worden en uiteindelijk geheel verdwijnen. Hoe lang dat duurt is moeilijk te zeggen, daar dit per patient verschilt. In de ergste gevallen ziet men tot 4 weken na staken nog deze verschijnselen optreden. (HK)

Wist je dat?

YouTube-Kanaal Gezondheidsplein

Gezondheidsplein een eigen YouTube-Kanaal heeft waarop een divers aanbod aan gezondheidsvideo is verzameld? Van animaties over aandoeningen en behandelingen tot interviews met medisch specialisten en van gesprekken met patiënten tot straatinterviews over grappige gezondheidsfeitjes.

Ben je op zoek naar een heldere uitleg in beeld van dotterbehandeling? Of wil je weten hoe een ooglidcorrectie in zijn werk gaat?

Bekijk het YouTube-kanaal van Gezondheidsplein en word lid! 

Vragen over sondevoeding?

Lisette van Os

Heb je een vraag over sondevoeding? Maak je je zorgen over eventuele ondervoeding bij jezelf of een naaste? Stel dan je vraag dan in de vraag- en antwoordrubriek Sondevoeding op Gezondheidsplein. Lisette van Os, diëtist bij stichting Malnucare, beantwoordt hier je vragen.

Stel hier gratis je vraag!