CTA arrow

Wat is er te doen aan de ontrekkingsverschijnselen van seroxat?

Terug naar Seroxat

Hallo, Ik ben 5 weken geleden gestopt met seroxat / paroxetine. Op advies van de huisarts moest ik rustig afbouwen en later om de dag een halve (10mg) nemen. Ik zit nu sinds ik begonnen ben met om de dag en daarna helemaal gestopt met echt verschrikkelijke verschijnselen. De hele dag een soort schokken door mijn hoofd, vooral als ik mijn ogen beweeg of als ik ergens van schrik + piepen / oorsuizen + een heel raar soort \'drukgevoel\' in mijn hoofd. Ben echt heel bang dat mijn hersens beschadigt zijn door dit grapje en dat ik er nooit meer vanaf kom. Komt dit vaker voor? Kan dit kwaad? Is er iets aan te doen? Vr. groet

Antwoord van de apotheker

Na stoppen krijgen sommige mensen last van angst, duizeligheid, draaierigheid, hoofdpijn, misselijkheid en zweten. Deze verschijnselen treden vaak pas één tot vier dagen na plotseling stoppen op en zijn in de regel binnen drie weken over. Wat u ervaart is niet abnormaal, dit komt vaker voor, en de klachten zullen weer verdwijnen. Het heeft alleen even tijd nodig. Als de klachten niet verminderen kan het een teken zijn dat het ziektebeeld waarvoor u oorspronkelijk met de behandeling bent begonnen nog niet volledig is genezen. U hoeft echter niet bang te zijn dat de hersenen beschadigt zijn door dit middel. (HK)

Wist je dat?

CT-scan

Het tegenwoordig ‘hot’ is om een privékliniek een total body scan te laten maken? Een total body scan is een preventief onderzoek van het gehele lichaam. Om je lijf onder de loep te nemen onderga je MRI-scans, CT-scans, bloed- en urineonderzoeken. Aan de hand daarvan kan dan worden bepaald of je iets ernstigs onder de leden hebt. Wil je zo’n scan laten maken? Let dan goed op of je zorgverzekeraar het vergoedt. Dit is meestal niet het geval.

Kijk hier voor CT-scan en MRI-scan. 

Wist je dat?

Chemotherapie

Ook als het haar bij kankerpatiënten niet uitvalt de chemotherapie gewoon goed kan aanslaan? Er bestaat namelijk geen relatie tussen de werkzaamheid van chemotherapie en mate waarin de patiënt haaruitval heeft, al denken veel mensen van wel. Andersom is het natuurlijk ook het geval: haaruitval bij een kankerpatiënt biedt geen garantie dat de behandeling succesvol is.

Lees hier meer over chemotherapie